Понеділок, 29.04.2024, 16:49
Вітаю Вас Гість | RSS

Сайт вчителя фізики та математики Данилюк М.М.

Опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 1363
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Корисні посилання

прості механізми

Це -цікаво!

Як будувалися єгипетські піраміди

Скільки років триває історія під назвою «Розгадка єгипетських таємниць» і кожна епоха призводить людство до нових питань. Загадки, перш за все, криються в тому, яким чином древніх жителям Єгипту вдалося звести такі монументальні споруди як піраміди без технологій, до яких звикли ми?

Для розгадки цієї таємниці потрібно просто уважніше вивчати єгипетські документи древньої епохи. Учені часто не надавали значення цим документам, тому що їх автором є Геродот, грецький історик, що жив через багато століть після будівництва пірамід. Тут мова йде про нотатках, надісланих Геродотом під час його поїздки до Єгипту.

Геродот в своїх записах відзначає, що метод будівництва полягав в покроковому режимі. Єгиптяни, за словами Геродота, будували піраміди терасами. Спочатку будувалося основу піраміди, під час його зведення на нього ж за допомогою дерев’яних важелів заносилися елементи конструкції верхніх ярусів. Блоки піднімали всякий раз на нову висоту. Далі на кожен ярус встановлювалися аналогічні важільні системи, що і дозволило будівельникам звести такі гігантські конструкції.

На будь-якому ряду піраміди був власна система механізмів, що переміщає важкі блоки. Кінець же будівельних робіт йшло зверху вниз, при цьому важільні конструкції розбиралися і спускалися на землю.

Якщо врахувати, що записам Геродота близько 2500 років, то не зрозуміло, чому їх не сприймали всерйоз такий тривалий час. Можливо, що й просто не зрозуміли. Згадуючи картинки з підручників історії, важільна конструкція на будівництві у єгиптян була одна для кожної піраміди. Це доводить, що сучасні історії не до кінця усвідомили праці Геродота.

Але недавно Рон Уайетт, археолог-аматор із США, все ж знайшов розгадку таємниці багатовікової давності. Він спробував розшифрувати записи, зроблені єгиптянами. Записи стосувалися зміни династичних ліній. Рону попався на очі дивний ієрогліф, який вказував на те, що при будівництві пірамід використовувався метод декількох важелів систем. Археолог замалював механізм так, як він собі його уявляв, і, несподівано для самого себе, зрозумів, що принцип будівництва пірамід був надзвичайно простий!

Керуючись працями Геродота, Уайетт своїми силами спорудив модель важільного підйомника з картонних смуг, а потім він зробив за допомогою колективу однодумців кілька дерев’яних моделей. Вся команда переконалася, що навіть така нехитра система легко піднімає дуже масивні вантажі. Робота Уайетт доводить, що єгиптянам зовсім не допомагали якісь надприродні сили при зведенні пірамід. Принцип побудови таких колосальних споруд тепер ставав зрозумілим!

У 1978 Рон Уайетт демонстрував свій підйомник з дерева на торговельній виставці, що проходила в штаті Теннесі. Подивитися на механізм Уайетт зібралися люди, серед яких були й відомі єгиптологи, і археологи, і історики, і просто мисливці за сенсаціями. Всі вони намірилися зрадити механізм обструкції, але не змогли повірити своїм очам, коли невигадливий важіль заробив! Він піднімав вантажі, які зміг би підняти, мабуть, автокран. Новина тут же розлетілася по Сполучених Штатах, а потім і по всьому світу. Інформаційні агентства поширили дані про «диво в Теннесі» за лічені години.

Вже навесні наступного року Рон Уайетт зміг продемонструвати свої розробки безпосередньо в Єгипті — на піраміді Хефрена. Рон уклав контракт з місцевою фірмою, керівником якої був пан Нассеф Мохамед Хассан. Нассеф зважився на співпрацю, тому що схеми Уайетт привели його на справжній захват.

Тоді Рон Уайетт і показав усьому людству, як саме древні єгиптяни будували свої знамениті усипальниці — піраміди фараонів. Про це вели репортаж телекомпанія «Ніппон ТВ». Через деякий час Уайетт і Нассеф вже давали інтерв’ю «Голосу Америки».

Ці роботи викликали сенсацію в науковому світі і змусили говорити про Уайетт навіть самих звичайних громадян. Крім того, припущення Уайетт знайшло підтвердження і завдяки численним знахідкам дерев’яних конструкцій. Вони зберігалися в музеї Каїра, але до робіт Уайетт про їх застосування могли тільки здогадуватися. Тепер стало очевидно, що це і є ті самі важільні пристосування для будівництва пірамід. За інженерним підрахунками ці системи здатні були підняти вантаж масою до 45 тонн. Тому можна з упевненістю заявити, що розгадка пірамід Гізи відбулася ще у далекому 1978 році

Археологи розкопали стародавній папірусний сувій у комплексі пірамід Гізи, залишки човна та мережі водних шляхів, де міститься детальна інформацію про хід будівництва знаменитої піраміди Хеопса.

У папірусі ("найстаріший з будь-коли знайдених"), який 4 роки розшукував археолог П'єр Тейл, описується хід будівництва знаменитої піраміди Хеопса і, ймовірно, він був написаний людиною на ім'я Мерер, що був відповідальним за роботу "40 елітних моряків". У документі докладно описується процес перевезення будівельних блоків, риття каналів побудови величезних гребель та багато інших деталей.

За новими свідченнями, тисячі кваліфікованих робітників використовували човни для переміщення брил по каналах, які вирили уздовж річки Ніл. Човни трималися разом за допомогою товстих кручених канатів – деякі з них збереглися донині та були знайдені у пристойному стані.

Вапнякові блоки привозили на човнах просто до основи піраміди, яких протягом двох десятиліть доставили близько 2,3 мільйонів одиниць. Як було раніше визначено, граніт для внутрішніх приміщень пірамід добувався в Асуані за 860 кілометрів на південь від Гізи, а вапняк – в Турі в 12 кілометрах, на іншому березі Нілу.

Список використаних інтернет-джерел

http://www.esc.lviv.ua/rozkryta-tajemnytsya-piramid-hizy/

https://ua.korrespondent.net/tech/science/4028205-taiemnytsia-rozkryta-yak-yehyptiany-buduvaly-piramidy

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Copyright MyCorp © 2024
uCoz